Błąd lekarski przedawnienie pomoc prawna Opole dobry adwokat Wrocław prawnik Kluczbork odszkodowanie
Błąd lekarski – przedawnienie roszczeń, warto pamiętać
2017, kwiecień
błędy lekarskie błędy medyczne odszkodowanie adwokat Agnieszka Cisowska-Chruścicka
4 najczęstsze okołoporodowe błędy lekarskie – dochodzenie odszkodowania
2017, kwiecień

Złamanie z przemieszczeniem – 3 kroki jak uzyskać odszkodowanie

Złamanie z przemieszczeniem jak uzyskać odszkodowanie dobry adwokat Wrocław pomoc prawna Kluczbork prawnik Opole

Złamanie z przemieszczeniem jak uzyskać odszkodowanie dobry adwokat Wrocław pomoc prawna Kluczbork prawnik Opole

Złamanie z przemieszczeniem ręki czy nogi jest jednym z najbardziej popularnych urazów, do którego może dojść przy wykonywaniu zwykłych czynności życia codziennego, takich jak sprzątanie w domu, wyjście na zakupy, czy podczas spędzania wspólnych chwil z rodziną np. podczas jazdy na rowerze, na nartach, łyżwach. Leczenie urazu nie zawsze przebiega pomyślnie, czasem jest bardzo bolesne, kosztowne i trwa długo.

Jeśli w skutek upadku czy uderzenia nastąpiło złamanie z przemieszczeniem może nie obyć się bez konieczności operacji uszkodzonej kończyny, a w późniejszym czasie trwającej wiele tygodni rehabilitacji.

 

  1. Złamanie z przemieszczeniem – na czym polega?

Złamanie z przemieszczeniem, czyli przesunięcie się odłamków kości w różnych kierunkach, może być również wynikiem nieodpowiedniego leczenia – niewłaściwe unieruchomienie w miejscu złamania (tzw. przemieszczenie wtórne). Jednakże, zarówno pierwotne złamanie z przemieszczeniem, jak i przemieszczenie wtórne powstałe w wyniku złego unieruchomienia skutkuje zniekształceniem kończyny oraz zaburzeniem jej prawidłowej funkcji.

 

  1. Leczenie, rehabilitacja

Złamanie z przemieszczeniem, czy to w wyniku upadku, uderzenia, czy na skutek udziału w zdarzeniu komunikacyjnym objawia się podobnie, jak przy innych typach złamań. Jednak sam skutek jest bardziej dotkliwy dla poszkodowanego.

Przy złamaniu z przemieszczeniem odłamki kości mogą być przemieszczone w różne strony, dlatego wyróżnia się:

  • przemieszczenie do boku
  • przemieszczenie do boku ze skróceniem
  • przemieszczenie do boku z wydłużeniem
  • przemieszczenie z zaklinowaniem
  • przemieszczenie kątowe – obłamki kości układają się do boku pod pewnym kątem
  • przemieszczenie rotacyjne – obrotowe.

Złamanie z przemieszczeniem kości leczy się inaczej niż zwykłe złamanie. Bardzo często lekarze decydują się na leczenie operacyjne, które obejmuje nastawienie złamania w znieczuleniu ogólnym. Koniecznym może okazać się również założenie śrub  i podanie antybiotyków.

Gojenie się miejsca po operacyjnym nastawieniu kości jest dość skomplikowane, uciążliwe i trwa znacznie dłużej niż zwykła rehabilitacja. Zdarza się, że pacjent musi kilka tygodni spędzić w szpitalu, a w późniejszym czasie korzystać z długotrwałej rehabilitacji, by móc w pełni powrócić do sprawności sprzed wypadku.

 

  1. Likwidacja szkody

Jako Kancelaria mamy wieloletnie doświadczenie w występowaniu z roszczeniem odszkodowawczym do zakładu ubezpieczeń za szkody polegające na przemieszczonym złamaniu kości. W jednej z prowadzonych przez Kancelarię spraw łączna kwota odszkodowania jaką uzyskaliśmy za złamanie kości udowej z przemieszczeniem wynosiła ponad 150.000 zł. Proces leczenia prowadzony był pod nadzorem Kancelarii co pozwoliło na uzyskanie właściwej pod względem przydatności w procesie likwidacji szkody dokumentacji medycznej. Następnie przystąpiliśmy do żmudnych negocjacji ugodowych, które dzięki szerokiej wiedzy prawniczej i umiejętnościom negocjacyjnym zakończyły się sukcesem.

 

Podsumowanie

Jeśli jesteś osobą, która doznała urazu, jakim jest złamanie z przemieszczeniem lub ulegała innemu uszkodzeniu ciała – jako Kancelaria specjalizująca się w sprawach z zakresu odszkodowań zajmiemy się Twoją sprawą oraz pomożemy w uzyskaniu stosowanego odszkodowania. Podejmiemy wszelkie stosowne kroki, by w Twoim imieniu porozumieć się z ubezpieczycielem i wynegocjować odpowiednie odszkodowanie, a jeżeli sprawa będzie bardziej skomplikowana złożymy pozew do sądu, tak aby Twoje roszczenie zostało w całości zaspokojone. Z praktyki bowiem wiemy, że częstą metodą stosowaną przez towarzystwa ubezpieczeniowe jest niewłaściwe wyliczanie odszkodowań – przyznawane kwoty odszkodowań są wielokrotnie zaniżane i w konsekwencji nie wystarczają na pokrycie wszystkich kosztów leczenie i rehabilitacji.

Zadbaj profesjonalnie o swoje intrersy i zdrowie, i już dziś skontaktuj się z doświadczonymi prawnikami, którzy posiadając odpowiednie instrumenty prawne, wiedzę i doświadczenie wynegocjują dla Ciebie należne odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu, tak byś mógł spokojnie zakończyć leczenie i rehabilitację.

Pamiętaj, że sprawy tej nie należy przekładać na później, ponieważ roszczenia odszkodowawcze ulegają przedawnieniu i wówczas w żaden sposób nie będziesz mógł skutecznie żądać od ubezpieczyciela odszkodowania za doznany w wyniku urazu uszczerbek na zdrowiu, ani zwrotu kosztów leczenie i rehabilitacji.

 

Adwokat Agnieszka Cisowska–Chruścicka

Od 2007 roku skutecznie udziela pomocy m.in. w zakresie prawa cywilnego, karnego, odszkodowań. Rozumie, że to sprawy wymagające szczególnej delikatności, ale również podejmowania stanowczych kroków prawnych.  ☎ 783 670 348

Kontakt

 

Państwa sprawy potoczą się we właściwym kierunku

Jestem gotowa na obronę Państwa interesów w sądach, urzędach oraz poza nimi.Adwokat Agnieszka Cisowska-Chruścicka
tel komórkowy: (+48) 783 670 348
e-mail: [email protected]

Przyjmuję zainteresowanych:
- poniedziałek - piątek, w godzinach 9-17
- sobota, w godzinach 10-15.

Zapraszam do biura po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym.

Administratorem danych osobowych jestem Kancelaria Adwokacka Adwokat Agnieszka Cisowska-Chruścicka z siedzibą we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych tutaj
Można także zadać pytanie przez formularz: