Alimenty

Alimenty

Czym są alimenty?

Alimenty są regularnymi, obligatoryjnymi świadczeniami, które najczęściej dotyczą członków rodziny. Polegają na dostarczaniu środków utrzymywania, a w przypadku potrzeby również środków wychowania. Obowiązek alimentacyjny obciąża krewnych w linii prostej, a także rodzeństwo.

Przykłady spraw alimentacyjnych

W naszej Kancelarii najczęściej zajmujemy się sprawami, które związane są z wyegzekwowaniem alimentów na dzieci oraz małżonka po rozwodzie. Odnosimy sukcesy w sprawach o obniżenie, podwyższenie, zawieszenie lub uchylenie obowiązku alimentacyjnego.

Alimenty na dziecko

Obowiązek alimentacyjny rodziców wobec dziecka regulują przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (m.in. art. 133 k.r.o.) Zgodnie z ich treścią do świadczeń alimentacyjnych na rzecz dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, zobowiązani są oboje rodzice. Istotne znaczenie, ma tu użyte przez ustawodawcę sformułowanie, że dziecko nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie.

Alimenty na rzecz byłego małżonka

Zdarzają się sytuacje, w których żaden z małżonków nie został uznany za winnego rozkładowi małżeństwa, a jeden z nich żyje w niedostatku. Niedostatek ten objawia się brakiem jakichkolwiek środków utrzymania lub niewystarczającymi dochodami. W takiej sytuacji małżonek, który żyje w niedostatku, może wystąpić o zasądzenie alimentów od byłego małżonka. Sąd, przy ustalaniu wysokości alimentów, bierze pod uwagę nie tylko możliwości zarobkowe i majątkowe małżonka, który zobowiązany jest do alimentów, ale też weryfikuje potrzeby małżonka, który o te alimenty wnioskuje.

Alimenty Wrocław

Mieszkasz we Wrocławiu lub okolicach i interesuje Cię sprawa alimentacyjna? Skontaktuj się z nami. Adwokat Agnieszka Cisowska-Chruścicka od 12 lat wspiera prawnie strony procesowe i udziela pomocy prawnej w obszarze świadczeń alimentacyjnych.

Alimenty Opole

Nasza Kancelaria świadczy usługi z zakresu spraw rodzinnych również w Opolu. Usługi naszej kancelarii w Opolu, skupiają się przede wszystkim na: dochodzeniu przed Sądem alimentów na dzieci i/lub małżonka, podwyższaniu lub obniżaniu alimentów, umowach alimentacyjnych oraz uchyleniu obowiązku alimentacyjnego.

Jeśli potrzebują Państwo porady prawnej związanej z alimentami, zapraszamy do kontaktu telefonicznego i umówienie się na spotkanie w siedzibie naszej Kancelarii. Świadczymy nasze usługi we Wrocławiu i okolicach, a także Opolu i Kluczborku.

Alimenty Kluczbork

Nasza Kancelaria pomaga w sprawach z zakresu alimentów również w Kluczborku. Zapraszamy do kontaktu.

Adwokat Agnieszka Cisowska – Chruścicka rozumie, że sprawy alimentacyjne na dzieci wymagają szczególnej delikatności, ale również podejmowania stanowczych kroków prawnych.

Kancelaria adwokacka Wrocław, Opole, Kluczbork ☎ 783 670 348

Sprawdź nasz blog i dowiedz się więcej o alimentach

Alimenty na dziecko – jak zbierać dowody i przygotować się do pozwu?

Kontakt

 

Państwa sprawy potoczą się we właściwym kierunku

Jestem gotowa na obronę Państwa interesów w sądach, urzędach oraz poza nimi.Adwokat Agnieszka Cisowska-Chruścicka
tel komórkowy: (+48) 783 670 348
e-mail: [email protected]

Przyjmuję zainteresowanych:
- poniedziałek - piątek, w godzinach 9-17
- sobota, w godzinach 10-15.

Zapraszam do biura po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym.

Administratorem danych osobowych jestem Kancelaria Adwokacka Adwokat Agnieszka Cisowska-Chruścicka z siedzibą we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych tutaj
Można także zadać pytanie przez formularz: