Złamanie z przemieszczeniem jak uzyskać odszkodowanie dobry adwokat Wrocław pomoc prawna Kluczbork prawnik Opole
Złamanie z przemieszczeniem – 3 kroki jak uzyskać odszkodowanie
2017, kwiecień
podważenie testamentu jak podważyć testament dobry adwokat Wrocław adwokat Kluczbork adwokat Opole zachowek spadek Adwokat Agnieszka Cisowska-Chruścicka
Podważenie testamentu – jak podważyć testament? Adwokat wyjaśnia
2017, kwiecień

4 najczęstsze okołoporodowe błędy lekarskie – dochodzenie odszkodowania

błędy lekarskie błędy medyczne odszkodowanie adwokat Agnieszka Cisowska-Chruścicka

błędy lekarskie błędy medyczne odszkodowanie adwokat Agnieszka Cisowska-Chruścicka

Okołoporodowe błędy lekarskie. Oczekiwanie na narodziny dziecka, to najpiękniejsze chwile w życiu każdego młodego rodzica. Przygotowanie domu i pokoju dla malucha, wizyty lekarskie i kolejne badanie usg, to wyjątkowy i niepowtarzalny czas. Niekiedy zdarza się jednak tak, że ciąża nie przebiega prawidłowo. Kobieta wymaga zwiększonej opieki i zaangażowania ze strony lekarza prowadzącego. Podejmowane są kroki w celu wykrycia problemów, wczesnej diagnozy i ratowania zdrowia i życia dziecka jeszcze w okresie prenatalnym.

Jednakże coraz częściej w swojej praktyce adwokackiej spotykam się z sytuacjami, kiedy kobiety ciężarne i ich rodziny dotknięte są „nieuprzejmością” ze strony lekarzy i personelu medycznego. Niezbędne działania zalecane są i wykonywane z opóźnieniem, co prowadzi często do niepotrzebnych cierpień rodzących, a czasem również nieodwracalnych zmian chorobowych u  dziecka. Zdarza się również, że dochodzi do największej tragedii, jaką jest śmierć dziecka. Błędy lekarskie, bo o tym chcę pisać w niniejszym artykule, są często tragedią całej rodziny. Mogą prowadzić do śmierci noworodka, choroby, kalectwa, a także załamania nerwowego rodziców, długotrwałej depresji i traumy.

Jeżeli jesteś osobą, którą dotknęła tragedia związana z niewłaściwym leczeniem masz prawo do zadośćuczynienia. Nasza kancelaria specjalizuje się w prowadzeniu spraw odszkodowawczych, także tych u podstawy, których leżą błędy lekarskie.

Pamiętaj, że jeżeli jesteś matką dziecka, które choruje z powodu niewłaściwej opieki okołoporodowej, należy Ci się pomoc przewidziana przez polskie przepisy prawne. Od każdego, bowiem profesjonalisty prawo wymaga szczególnej staranności w prowadzonej działalności. W przypadku lekarzy, w których rękach pozostaje ludzkie zdrowie i życie, wymaga się, aby dbałość i zaangażowanie były z ich strony wyjątkowe. Każde odejście od tych wymagań to potencjalnie obszar na błędy lekarskie.

 

4 najczęstsze błędy lekarskie okołoporodowe:

  • niewykonanie cesarskiego cięcia, pomimo zaistnienia ku temu przesłanek
  • zbyt późne wykonanie cesarskiego cięcia
  • brak należytego monitoringu stanu zdrowia matki i płodu
  • nierozpoznanie wad rozwojowych płodu i niepodjęcie odpowiednich kroków po urodzeniu się dziecka, aby wady te zniwelować.

 

Często spotykanymi skutkami zdarzeń medycznych u dzieci są:

  • porażenie splotu barkowego
  • zamartwica
  • niedotlenienie

 

Jakich roszczeń można dochodzić od szpitala, w którym doszło do powstania szkody bądź też od lekarza, który dopuścił się błędu medycznego:

  • zadośćuczynienia za krzywdę, jakiej doznało dziecko
  • renty na zwiększone potrzeby dziecka
  • odszkodowania za szkodę majątkową, jaką ponieśli rodzice w związku z leczeniem dziecka, jego rehabilitacją, zakupem niezbędnych leków czy środków ortopedycznych, dojazdami do placówek leczniczych i rehabilitacyjnych, wszelkich innych kosztów poniesionych w związku z leczeniem lub rehabilitacją dziecka.

 

Błędy lekarskie w świetle prawa – podsumowanie

Lekarz ma szczególny obowiązek względem swojego pacjenta, to w jego rękach bowiem leży często zdrowie i życie człowieka. Kobieta ciężarna jest tym podmiotem, który wymaga najwyższego zaangażowania ze strony personelu medycznego. Chodzi tu bowiem o dwa życia – życie matki i życie jej dziecka. Niestety błędy lekarskie okołoporodowe są jednym z najczęstszych zdarzeń medycznych. Do naszej kancelarii zgłasza się coraz więcej poszkodowanych kobiet, które ze względu na nieprawidłową opiekę i spóźnione reakcje lekarzy wychowują chore i kalekie dzieci. Jeszcze niedawno, kiedy świadomość społeczna była na niższym poziomie wiele kobiet nie wykazywało roszczeń wobec szpitala, czy konkretnego lekarza.

Dziś sprawy te wyglądają nieco inaczej, lecz ich zawiłość oraz profesjonalna usługa prawna świadczona na rzecz pozwanych szpitali wymaga, by osoba, która chce dochodzić swych racji przed sądem posiadała wykwalifikowanego pełnomocnika procesowego.

Żadna matka, która urodziła chore dziecko z powodu błędu lekarskiego nie powinna zostać bez środków do życia i odpowiedniej rekompensaty, dlatego nasza kancelaria zaprasza do kontaktu i omówienia szczegółów każdą poszkodowaną osobę. Posiadamy odpowiednie doświadczenie w tego typu sprawach, by odpowiednio zająć się Twoją sprawą i należycie zadbać o Twoje interesy przez sądem.

 

Adwokat Agnieszka Cisowska – Chruścicka

Od 2007 roku skutecznie i sprawnie udziela pomocy m.in. przy dochodzeniu odszkodowań, zadośćuczynieniom za błędy medyczne, błędy lekarskie. Rozumie, że to sprawy wymagające szczególnej delikatności, ale również podejmowania stanowczych kroków prawnych. Opole, Wrocław, Kluczbork ☎ 783 670 348

Kontakt

 

Państwa sprawy potoczą się we właściwym kierunku

Jestem gotowa na obronę Państwa interesów w sądach, urzędach oraz poza nimi.Adwokat Agnieszka Cisowska-Chruścicka
tel komórkowy: (+48) 783 670 348
e-mail: [email protected]

Przyjmuję zainteresowanych:
- poniedziałek - piątek, w godzinach 9-17
- sobota, w godzinach 10-15.

Zapraszam do biura po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym.

Administratorem danych osobowych jestem Kancelaria Adwokacka Adwokat Agnieszka Cisowska-Chruścicka z siedzibą we Wrocławiu. Więcej informacji o danych osobowych tutaj
Można także zadać pytanie przez formularz: